Paslaugos

Mūsų teikiamos paslaugos:

OSTEOPATINĖ MANUALINĖ TERAPIJA

Tai gydymo metodika, kurios paskirtis – diagnozuoti ir gydyti makro ir mikro judamųjų organizmo audinių disfunkciją rankomis. Osteopatija žiūri į žirgą kaip į vientisą struktūrą bei visumą, susidedančią iš įvairių tarpusavyje susijusių organizmo sistemų. Taikant šią metodiką gydoma ne vieną konkreti sistemą, o dirbama su visu organizmu. Remiantis kūno anatomijos, fiziologijos ir biomechanikos principais osteopatai rankomis jaučia audinių ir organų būklę, jų šilumos skirtumus, padėtį, paslankumą bei judrumą pagal kitus organus, gali surasti pirminę priežastį, įvertinti kūno galimybiu ribas, jų rezervą. Osteopatija dera su vaistais ar kineziterapija, stiprina ir papildo šių gydymo metodų poveikį. Osteopatijoje išskiriamos trys tarpusavyje susietos kryptis:

  • Struktūrinė osteopatija. Rankų poveikis kūno anatominei struktūrai, norint atstatyti kraujo cirkuliaciją į fiziologines ribas ir pašalinti „blokus“, kurie trukdo struktūroms funkcionuoti. Kitais žodžiais tariant – gydoma kaulinė-raumeninė sistema: išjudinami sąnariai, ištempiami raumenys,fascijos ir tokiu būdu paveikiama nervinė sistema, atstatomas neurohumoralinis balansas ir homeostazė. Dažniausiai šią osteopatijos rūšis taikoma žirgams, kurie kenčia nuo traumų, turi stuburo ar galvos patologijų, taip pat tinka neurologiniams pacientams.
  • Kraniosakralinė osteopatija. Ši osteopatijos rūšis yra kompleksinė ir skirta atgauti audinių paslankumą. Dažniausiai šis gydymas pradedamas nuo kryžkaulio atpalaidavimo, tuomet – stuburo sąnarių paslankumui atnaujinti ir galų gale – kaukolės kaulų paslankumui gerinti. Kūno struktūrų svyravimai turi tik 2-4 mm amplitudę, todėl gydytojo judesiai beveik nepastebimi ir pamatyti juos galima tik atidžiai įsižiūrėjus į rankas. Tiesa, kai kurie kraniosakralinės osteopatijos veiksmai gali pasirodyti keisti ir šiek tiek juokingi: ausų „tempimas“, pakaušio „suspaudimas“ ir t.t., tačiau tokiais judesiais – dirginama nervų sistema. Kraniosakralinės osteopatijos veiksmų dėka pacientas jaučia kaip galva prisipildo šilumos, atsipalaiduoja visas kūnas.
  • Visceralinė osteopatija. Ši rūšis yra taikoma vidaus organams gydyti – normalizuojamas kepenų ir žarnyno darbas, gerinamas virškinimas ir medžiagų apykaita. Visi organai – širdis, plaučiai, skrandis, žarnynas, kepenys, inkstas, dubens organai, sausgyslių ir fascijų dėka juda vieni kitų atžvilgiu t.y. sistemingai. Šio judėjimo sutrikimas atneša organų paslankumo bei funkcijos sutrikimus. Osteopatinės technikos atgamina organo vidinį paslankumą, kurio dėka gerėja kraujotaka, limfos tekėjimas, organų ir organizmo sistemų energetinė būsena. Šią techniką taikau pacientams, kurie serga virškinamojo trakto ligomis (peristaltikos gerinimui, esant vidurių užkietėjimui ir t.t.), turi ginekologinių sutrikimų, esant chroniškoms šlapimo ir lytinės sistemos patologijoms.
Paslaugos

KINEZIOTEIPAVIMAS

Šis gydymo būdas atliekamas kūno paviršiuje aplikuojant elastines lipnias juostas – kinezioteipus. Iš esmės kinezioteipas turi kelias skirtingas paskirtis: aktyvinti kraujo, limfos tekėjimą, aktyvinti nervų sistemą, sutvirtinti organizmo struktūras. Priklijuota juosta kelia kailį, kailis pakelia odą, o pakelta oda „atidaro“ poodį ir praplatina jo ertmę. Tai svarbu būtent tam, nes poodyje išsidėsčiusios įvairios nervinės galūnėlės – receptoriai, kurios svarbios mechaniniam gyvūno judėjimui – mechanoreceptoriai, kūno padėties suvokimui – proprioceptoriai, taip pat atpalaiduojami trigeriniai taškai, jeigu tokių yra, skatinama kraujotaka – mažinamas skausmas ir skatinamas gijimas/audinių regeneravimas, spartėja organizmo skysčių (limfos) judėjimas.  

Per daugelį metų populiarėjant šiai sričiai atlikta ir nemažai mokslinių

tyrimų, kurie įrodė, jog kinezioteipavimas turi itin didelę naudą ir reikšmę: 

 

  • Didina raumens aktyvumą, o nuo to spartėja ir raumens augimas.
  • Sukuriama audinių dekompresija, o nuo to sumažėja galimai jaučiamas skausmas.
  • Gerėja kraujotaka, todėl aktyvinama ir limfotaka, todėl sumažėja esamas tynis, skausmas, gerėja gijimas.
  • Išjudina trigerinius taškus (padidinto jautrumo/skausmingos sritys raumenyse).
  • Sausgyslių, sąnarių ir raiščių „korekcija“ judant, t.y. prilaikymas, papildomas stabilizavimas.

BEMER HORSE – SET TERAPIJA

Šiuo metu tai yra naujausia, šiuolaikinė, moksliškai pagrįsta, turinti pasaulinį patentą ir pripažinimą – sveikatinimo technologija, kuri skirta gydyti sutrikusiai mikrocirkuliacijai fizikiniais metodais – elektromagnetiniais laukais, kuriuos sukuria silpnai pulsuojanti, speciali daugiadimensė signalų konfiguracija.

       Jei sutrikusi organizmo mikrocirkuliacija:

  • Sumažėja žirgo darbingumas.
  • Sunkiai atsistato po intensyvaus krūvio.
  • Padidėja jautrumas, sumažėja apsauga nuo infekcijų.
  • Sutrinka žaizdų gijimas bei jų gijimui reikalingas ilgesnis laikas.

Svarbu tai, kad BEMER HORSE-SET optimaliai pritaikytas žirgo fiziologiniams organizmo poreikiams, nes aktyvina mikrocirkuliaciją smulkiausiose kraujagyslėse –  kapiliaruose, kurie yra nematomi paprasta akimi, tačiau tiesiogiai daro įtaką žirgo pajėgumui bei užtikrina šalia esančių didesnių kraujagyslių sinerginį poveikį. Tokiu būdu užtikrinama palankesnė gydomųjų organizmų mikrocirkuliacinė kraujotaka, pasiekiamas geresnis sudėtinių kraujo dalių pasiskirstymas.

Taikant BEMER HORSE-SET:

  • Pagerinama mikrocirkuliacija, ląstelės efektyviau aprūpinamos deguonimi ir greičiau pašalinami apykaitos produktai iš ląstelių.
  • Atsiranda daugiau energijos ląstelėje ir ji greičiau pasiskirsto visame kūne.
  • Veiksmingai stimuliuojama parasimpatinė nervų sistema.
  • Sutrumpėja reabilitacijos laikas – žirgas greičiau atsistato po sužalojimų, patirtų traumų.
  • Sumažėja stresas (transportavimo ar varžybų metu), pagerėja virškinimas, viso kūno hidracija.
  • Padidinamas lankstumas, elastingumas, lengviau toleruojamas krūvis, padidėja darbo našumas.
  • Sustiprėja natūralios gynybinės funkcijos.
  • Pagerėja atsistatymas ir atsipalaidavimas po krūvio (skatinama raumenų ir kitų audinių regeneracija).

REABILITACINIŲ PLANŲ SUDARYMAS

Kiekvienas reabilitacinis laikotarpis ir jo trukmė priklauso nuo patologijos ar traumos lokacijos, jos sunkumo, todėl svarbu kiekvienai patologijai ir kiekvienam žirgui individualiai sudaryti individualų reabilitacinį planą, atsižvelgiant į sporto discipliną, savininko lūkesčius ir žirgo bendrą būklę.

 

Tinkamai sudarytas reabilitacinis planas ir jo protokolas leidžia optimizuoti gydymo laikotarpį taip, kad būtų išsaugomas buvęs raumenų tonusas ir raumeninė masė kiek įmanoma geriau, taip pat tinkamai ir efektyviai gydoma patologija ar trauma taikant tam tikras gydymo priemones ir tinkamą darbo krūvio paskirstymą.

Reabilitaciniai planai gali būti sudaromi: 

 

  • Po minkštųjų audinių (sausgyslių, raiščių, raumenų) traumų, chirurginių intervencijų.
  • Po kremzlinės-kaulinės sistemos traumų ar atsiradusių patologijų, chirurginių intervencijų.
  • Po dieglių operacijų.
  • Sporto sezono pabaigoje sistemingai mažinant krūvį ir ruošiantis naujam sportiniam sezonui.
  • Vyresnio amžiaus žirgams norint optimizuoti jų būklę bei galimą sportinį pasiruošimą.

Sudarinėjant reabilitacinį planą aptariama: 

 

  • Terapinių pratimų skyrimas individualiai kiekvienam žirgui.
  • Fizioterapinių priemonių skyrimas ir reikalingumas.
  • Osteopatinės manualinės terapijos dažnumas ir reikalingumas.
  • Darbo krūvio dažnumas ir stiprumas.

INDIBA TERAPIJA

Radijo bangos – tai laisvai erdvėje sklindančios elektromagnetinės bangos, kurios turi tam tikrą poveikį gyviems organizmo audiniams. Per ilgus tyrimo metus mokslininkai išsiaiškino, jog šios elektromagnetinės bangos sklindančios 448kHz dažniu turi didžiausią įtaką kūno ląstelėms ir audiniams. Būtent 448kHz bangų dažnis leidžia judinti jonus, esančius ląstelių membranose.

Taip pat 448kHz bangos gali pasiekti ir terminį efektą – skatinti šilumos išsiskyrimą. O tokiu būdu užtikrinamas aktyvesnis kraujotakos tekėjimas gydomoje zonoje. Su kraujotaka daugiau deguonies, maistinių medžiagų, imuninių ląstelių patenka į patologinę/pažeistą vietą. Kitais žodžiais tariant – sukuriamas elektrinis ir terminis efektai: stimuliuojama ląstelės veikla ir skatinama kraujotaka metabolinių reakcijų optimizavimui, audinių regeneracijai. Su šia terapija galimi bio-stimuliacijos procesai: ląstelių aktyvesnė proliferacija.

Moksliškai įrodyta, jog audinio sušildymas 1 laipsniu gali sumažinti uždegimą ir paskatinti metabolizmą, audinio sušildymas 2-3 laipsniais lemia skausmo sumažėjimą ir mažina raumenų spazmus. Audinio temperatūros pakėlimas daugiau nei 3-4 laipsniais lemia audinio elastingumo padidėjimą, kas itin naudinga chroniškiems jungiamojo auginio susirgimams. Taip pat terminis efektas naudingas raumens atpalaidavimui, uždegimo mažinimui, sąnarių nepakankamam judrumui mažinti. 

INDIBA terapija tinkama:

 

  • Sąnarių, sausgyslių ir raiščių patologijų/traumų gydymui.
  • Raumeninio-fascijinio sausmo valdymui.
  • Perdirbtų ir skausmingų raumenų būklei gerinti.
  • Žirgo kaip atleto būklės palaikymui.

 

INDIBA terapija netaikoma:

 

  • Vaikingoms patelėms;
  • Tromboflebito atvejais;
  • Žirgams, turintiems onkologinių susirgimų;
  • Žirgams, turintiems elektrinių implantų (širdies stimuliatorių ir kita).

MEZOTERAPIJA

Tai specifinių medžiagų injekcija itin mažomis adatomis (paprastai 4–6 mm) tiesiai į paodį (mezodermą) skatinanti įvairias biologines reakcija.

Mezoterapijos gydymo technika buvo sukurta 1952 m. Prancūzijoje – gydyti žmonėms. Žirgų veterinarinėje praktikoje buvo pritaikyta 2002 m., Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mezoterapijos veikimo principas vidurinio odos sluoksnio (mezodermos) stimuliacija, kurioje gausu nervinių galūnėlių ir receptorių.

Šis terapijos metodas gali palengvinti įvairius negalavimus:

 

  • Kryžkaulio-dubens kaulų sąnario skausmus;
  • Sumažinti „besibučiuojančių slankstelių“ sukeliamus skausmus;
  • Nugaros ir kaklo degeneruojančias sąnario ligos eigą;
  • Kaklo nejudrumui;
  • Bendriniam nugaros skausmui, jautrumui (raumeninė, fascijinė kilmė) malšinimui;

Mezoterapijos poveikis gali būti sustiprintas derinant su osteopatija.

 

Taip pat, dažnai naudojama kartu su INDIBA, kinezioteipavimu siekiant palengvinti minkštųjų audinių uždegimą.

 

Arklio, sergančio lėtiniu nugaros skausmu, gydymo procedūrų skaičius priklauso nuo kelių veiksnių: bendros arklio būklės, arklio nugaros skausmo priežasties, nugaros skausmo intensyvumo ir savalaikės diagnostikos.

 

Prieš pradedant mezoterapiją ar bet kurią kitą terapiją, būtina atlikti išsamų bendrą klinikinį tyrimą. Dažniausiai reikia vienos ar dviejų procedūrų, o visas gydymo poveikis matomas jau per 7–10 dienų.

VETERINARIJOS GYDYOTOJO KONSULTACIJA

Žirgų reabilitacijoje ne retai skiriamas medikamentinis gydymas esančių patologijų gydymui ar skausmo malšinimui. Taip pat žirgui kaip atletui reikalinga tinkamų papildų ir tinkamo maisto raciono sudarymas ir aptarimas. 

      Konsultuojantis su veterinarijos gydytoju:

 

  • Atliekama rentgeno nuotraukų analizė;
  • Kraujo tyrimų rezultatų analizė ir interpretavimas;
  • Ultragarsinių vaizdų analizė;
  • Mitybos raciono aptarimas;
  • Reikalingų papildų aptarimas ir skyrimas.

RAUDONOS ŠVIESOS IR INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ TERAPIJA

Tai neinvazinis gydymo metodas, kurio metu naudojama specialaus ilgio šviesios bangos energija, skatinanti odos atsinaujinimą ir gijimą. Išskirtinių savybių dėka paveikiamas skirtingas odos gylis, todėl pasiekiami akivaizdžiai matomi rezultatai. Jos metu šildomi audiniai ir skatinamas ATP išskyrimas iš mitochondrijų. Tokiu būdu atpalaiduojami raumenys/trigeriniai taškai, gaunamas analgezinis poveikis. Naudojama esant lėtiniam skausmui, artritui, patempimas, žaizdų gyjimo skatinimui.