ŠVIESOS TERAPIJA

ŠVIESOS TERAPIJA

Populiarėjant įvairioms palaikomosioms terapinėms priemonėms (įvairioms gūnioms, kojų apsaugoms ar tiesiog šviesos įrankiams) dažnu atveju  klientams yra sunku pasirinkti ir tarp gamintojo ir tarp pačio produkto. Renkantis produktą svarbu atkreipti dėmesį į šviesos terapijos rūšį (spinduliuotę) bei energijos stiprumą, kuriuo ši spinduliuotė yra aplikuojama į organizmą.

 

Atkreipiame dėmesį, jog apžvelgsime šviesos terapijos rūšis ir panaudojimo galimybes, o ne pulsinio elektromagnetinio lauko terapiją.

 

Būtent todėl turėtume suprasti, kas gi  yra ta šviesos terapija ir kokios galimos jos rūšys.

 

Šviesa – įvairiu bangos ilgiu sklindančios elektromagnetinės bangos. Šviesos terapija yra diferencijuojama pagal šviesos bangos ilgį (spinduliuotę): ultravioletinė, mėlynoji, geltonoji, raudonoji, infraraudonoji spinduliuotės. Rinkoje galime rasti įvairių produktų, tačiau svarbu suprasti, koks bangos ilgis kokią funkciją atlieka gyvame organizme.

Mėlyna šviesa (450-496nm) trumpiausią bangos ilgį turinti šviesa. Ši priemonė gali būti naudojama tik epidermyje, paviršiniame odos sluoksnyje, esančioms struktūroms pasiekti. Ši terapija turi antibakterinį poveikį, todėl dažnai naudojama odos infekcijų ir įvairių žaizdų gydymo atvejais.

 

Geltona šviesa (570-590nm) taip pat naudojama odos paviršiniame sluoksnyje esančioms ląstelėms gydyti. Nuo mėlynos šviesos ši skiriasi tuo, jog aktyvina kolageno sintezę odoje, o ši savo ruoštu sumažina odos paraudimą, uždegimą. Taip pat skatinamas limfos tekėjimas.

 

Raudona šviesa (600-700nm) yra naudojama dermai – tikrajai odai pasiekti. Ši terapija skverbiasi gilyn maždaug 2-3 centimetrus. Tokiu būdu aktyviai skatinama kraujotaka dermos sluoksnyje. Tokiu būdu pasiekiamas jaučiamo skausmo sumažėjimo efektas, skatinamas gijimas. Pasiekiamos struktūros – kojose esančios sausgyslės ir sąnarinės kapsulės.

 

Infraraudonoji spinduliuotė (arba angliškai near-infrared 800-1000nm) siekia 4-5cm gylį. Būtent ši terapijos rūšis yra labiausiai pageidaujama, norint pasiekti tiek kaklo, tiek nugaros raumenyną. Su šia terapijos rūšimi galime apšildyti giliai esančius raumenis, paruošti juos treniruotei ir atpalaiduoti po jos.

Energijos stiprumas (dozė) – šis parametras dažniausiai skaičiuojamas J/cm2 ir pageidaujama dozė, norint pasiekti raumeninį audinį ir aktyvinti kraujotaką yra nuo 3-10 J/cm2. Kuo didesnė dozė, tuo trumpesnis terapijos laikas.

 

Terapijos laikas – norint pasiekti geriausią terapinį efektą šviesos terapijos sesijos turėtų siekti nuo 5-20min, priklausomai nuo energijos stiprumo.

 

Taip pat itin svarbu atkreipti dėmesį į patologiją, patogenezę ir jos stadiją,  anatominę struktūrą ir jos fiziologiją prieš aplikuojant bet kokią terapijos rūšį. Neturint šių žinių galima pažaida tam tikroje struktūroje, todėl visuomet raginame pasitarti su specialistu dėl bet kokios terapijos naudojimo namų sąlygomis.