FOTOBIOMODULIACIJA TERAPINIS LAZERIS

FOTOBIOMODULIACIJA - TERAPINIS LAZERIS

4 klasės terapinių lazerių naudojimas arklių integracinėje veterinarinėje medicinoje padeda pasiekti greitesnių norimų pokyčių organizme. Ši technologija, taip pat žinoma kaip didelės galios (virš 500nm) ir aukšto intensyvumo šviesos spinduliuotės terapija, kuri prasiskverbia į giluminius audinius ir tokiu būdu dalyvauja skausmo valdyme, uždegimo mažinime ir audinių atstatymo (regeneracijos) pagreitinime.

 

Veterinarai vertina 4 klasės  lazerius dėl jų efektyvumo gydant pažeistus audinius. Ši terapija naudinga tokioms būklėms kaip giluminiai raumenų sužalojimai ar sąnarių sutrikimai. Tyrimai, paskelbti P. Zielińska et al. 2020, Animals įrodė, kad 4 klasės lazerio terapija gali žymiai sutrumpinti sausgyslių ir raiščių sužalojimų gijimo laiką, skatinant ląstelių regeneraciją ir didinant kraujo tekėjimą į paveiktas sritis.

 

Lėtinių būklių, pavyzdžiui, osteoartrito, atveju  4 klasės lazerio terapija siūloma kaip nefarmakologinė gydymo priemonė skausmo valdymui bei sąnarių funkcijos gerinimui, kuria patvirtino P. Zielińska et al. 2023, Journal of Equine Veterinary Science.

Žirgų fizioterapeutai ir manualistai, integruoja 4 klasės lazerio terapiją į savo holistinius gydymo planus. Lazerio gebėjimas tiekti dideles šviesos energijos dozes daro jį ypač veiksmingu mažinant raumenų įtampą ir spazmus, atpalaiduojant miofascijinius pažeidimus bei atliekant akupunktūrą.

 

Taigi apibendrinant, terapinio lazerio integracija į arklių sveikatinimą pakeitė požiūrį į įvairių raumenų ir kaulų sistemos būklių gydymą. Jo gebėjimas prasiskverbti giliau į audinius ir teikti taikomąjį gydymą daro jį neįkainojama priemone tiek veterinarijos, tiek manualinių terapijų srityse. Tęsiantis tyrimams ir plėtojant mūsų supratimą apie jo naudas, 4 klasės lazerio terapija tikrai taps viena iš esminių šiuolaikinės arklių sveikatos priežiūros dalimi, siūlydama aukštųjų technologijų gydymo ir tradicinės priežiūros derinį.

 

Šaltiniai: https://www.mdpi.com/2076-2615/10/8/1327

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0737080622003240?casa_token=sNgUKerZsEsAAAAA:CKd9FU5NCUcgbp2hCKMBcQfQa2j62MdyK15m47bctmAXI81tVHnJvEF0nY0FFhh2idOisI1RSA