NMES TERAPIJA PACIENTAS PRINCAS

NMES TERAPIJA PACIENTAS PRINCAS

Su žirgu Princu susipažinome dar žiemą, taikėme osteopatinę manualinę terapiją ir kinezioteipavimą rastų pakitimų gydymui ir terapijai, tačiau didžiausią susirūpinimą mums kėlė raumenų neprisipildymas ir neaugimas.

 

Įvertinus bendrą būklę žirgo reabilitacijai ir darbui namuose buvo skirti terapiniai kūną stiprinantys ir „morkų“ pratimai, tačiau „duobių“ trapecinio raumens (m. trapezius) ir po juo giliau esančio keterinio raumens (m.spinalis) iš abiejų kūno pusių zonose užpildyti niekaip nepavyko. Taip pat šiek tiek raumenų masės trūko ir ilgojo nugaros raumens zonoje (m.longissimus dorsi),o galimai ir giliau esančio dauginio raumens (m.multifidus) balno galo zonoje palpuojant buvo jaučiami trigeriniai taškai bei įtampa. 

Trapecinis raumuo (m.trapezius) yra itin svarbus žirgo judėjimui. Šis raumuo sudarytas iš dviejų dalių: kaklinės (pars cervicalis) ir krūtininės (pars thoracica). Raumuo priekinę galūnę judina į priekį ir atgal, taip pat pritraukia ją prie kūno (abdukcija). Taip pat kaklinė šio raumens dalis judina mentę į priekį, o krūtininė dalis mentę traukia atgal. 

Keterinis raumuo (m.spinalis) priklauso giliesiems raumenims  ir dalyvauja ekstensijos, šoninio linkimo ir stuburo rotacijos judesiuose. 

 

Būtent šių raumenų veiklai „pažadinti“ ir raumeninei masei auginti paskyrėme NMES terapijos kursą 7 dienas per savaitę. 

Pirmąją savaitę –  5 minutes, antrąją – 10 minučių, o trečiąją – 15 minučių. 

Terapija aplikuota dvejose kūno vietose: už mentės trapecinio ir keterinio raumens zonose, ir  nugaros srityje – ilgojo nugaros raumens ir dauginio raumens zonose – T18 srityje.

 

Atlikti žirgo matavimai prieš aplikuojamą NMES terapiją ir vėliau kas 7 dienas naudojantis lanksčia liniuote. Visi matavimai atlikti to pačio asmens, norint sumažinti netikslumų riziką.

Žirgas matuotas:

– centruojant liniuotę ties T6-T7 sritimi ir apgaubiant iš abiejų kūno pusių

– matuojant 46cm nuo paskutinių karčių, T18 srityje ir apgaubiant iš abiejų pusių

– nuo paskutiniųjų žirgo karčių guldant liniuotę ant krūtinės slankstelių keterinių ataugų.

Taip pat žirgas buvo fotografuojamas iš abiejų kūno pusių prieš NMES terapijos kursą ir po.

 

Nuotraukos prieš:

Iš šių rezultatų galime matyti, jog NMES terapija „pažadino“ ir padėjo auginti raumenų masę ir šie žymiai papilnėjo pirmąsias 2 savaites. Taip pat vertinant rezultatus liniuotės išsiformavimo keterinių ataugų vietoje galime matyti, jog žirgo nugara taip pat pakilo į viršų. 

 

Svarbu atkreipti dėmesį, jog nedidelis skirtumas pastebimas tarp trečiojo ir ketvirtojo matavimo (žalia bei auksinė linijos).  Taip nutinka todėl, nes NMES terapija kiekvienam gyvūnui veikia ir yra skiriama tam tikro laiko tarpą individualiai – kiekvienas organizmas skirtingai reaguoja į taikomą NMES stimuliaciją ir per skirtingą laiko tarpą jis aklimatizuojasi prie jos. Kai gyvūnas aklimatizuojasi ir raumuo atgauna savo normalią funkciją – NMES terapija tampa nebe tokia efektyvi. Būtent dėl to itin svarbu sekti gyvūno ir raumens būklę taikant šią terapiją, norint gauti kuo efektyvesnį gydymo rezultatą. 

 

Vertinant žirgo nuotraukas (prieš NMES terapiją ir po viso gydymo kurso) galime matyti užsipildžiusias zonas. 

 

Taip pat taikant NMES terapiją paveikiami tiek paviršiniai, tiek gilieji raumenys, esantys stimuliacijos aplikavimo zonoje. 

 

Nuotraukos po:

Pateiktose nuotraukose matote matavimų brėžinius. Tušinuko linija – pirminis matavimas prieš taikant terapiją, violetinė spalva – antrasis matavimas, žalia spalva – trečiasis matavimas, auksinė – ketvirtasis matavimas.

Svarbu paminėti, jog šių NMES terapijos savaičių eigoje gyvūnas atlikinėjo morkų pratimus, atlikinėjo pratimus nuo žemės su kavaletėmis žingsnyje. Būtent tokia gydymo schema yra aprašoma ir rekomenduojama moksliniuose tyrimuose. 

 

Džiaugiamės, jog pavyko „pažadinti“ raumenis ir padėti jiems augti, taip pat dėkojame Indrei ir Princui (pažymėsiu) už kantrų kasdienį darbą su NMES davikliais ir per lietų, ir per kaitrą ir per vabzdžių kandimą.  

 

Tolimesnis darbas žirgui ir jo savininkei – kūną stiprinantys ir morkų pratimai, darbas nuo žemės su kavaletėmis užauginų raumenų masei ir tonusui palaikyti.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *