GILIEJI NUGAROS RAUMENYS IR JŲ SVARBA

Gilieji nugaros raumenys ir jų svarba

Žirgo stuburas ir visos jį palaikančios struktūros ne retai literatūroje apibrėžiamos kaip tiltas, jungiantis skeletą (kaklo ir nugaros slankstelius) su galūnėmis. 

 

Stuburą palaikantys raumenys atlieka dinaminio stabilumo funkciją, laiko visą žirgo kūną ir jo svorį. Šiems raumenims priskiriami priestuburiniai, pilvo ir įstrižiniai raumenys.

 

Kodėl svarbu stiprinti šiuos raumenis? Tvirti stuburą ir laikyseną palaikantys raumenys užtikrina traumų ar skausmo prevenciją, kurios gali atsirasti judėjimo metu dėl nestabilumo.

Dažnai apžiūros metu su žirgų savininkais tenka diskutuoti iš išsiaiškinti būtent giliųjų raumenų svarbą žirgo judėjimui ir sportiniams rezultatams. Apžvelkime anatominę šių raumenų padėtį:

 

Vienas iš giliųjų raumenų, dauginis raumuo (M. multifidus) prasideda ties C2 (antruoju kaklo slanksteliu) ir tęsiasi iki pat kryžkaulio, atlikdamas kūno stabilizavimo funkciją ir dar yra priskiriamas ekstensoriniams raumenims – tiesiamiesiems.

 


Kitas svarbus raumo – ilgasis kaklo raumuo (M. longus colli) prasideda C1 (ties pirmuoju kaklo slanksteliu) ir baigiasi T5-T6 vietose (ties 5-6 krūtinės slanksteliu). 

 

Taip pat stuburą palaikantiems raumenims priskiriamas klubinis juosmens raumuo (M.iliopsoas).

 

Atkreipus dėmesį į paveikslėlį galime matyti, jog vietoje, kurioje sėdi jojikas – nėra raumenų, prilaikančių ir stabilizuojančių stuburą iš ventralinės pusės (t.y. žiūrint nuo pilvo į viršų). 

 

Būtent todėl svarbu stiprinti stabilizuojančius šalia esančius jau minėtus raumenis (klubinis juosmens raumuo, ilgasis kaklo raumuo, dauginis raumuo),tokiu būdu sumažinant apkrovą balno vietoje, ypač šokimo/bėgimo metu.

Šių raumenų stabilizavimui reikšmingi laikysenos, balansavimo, kūną stiprinantys pratimai, taip pat galimos papildomos treniravimo priemonės kaip SURE-FOOT minkštieji kilimėliai, Equiband treniravimo sistemos, skatinančios organizmo propriocepcijos reakcijas.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *