RADIJO DAŽNIO BANGŲ TERAPIJA

RADIJO DAŽNIO BANGŲ TERAPIJA

Reabilitacijoje naudojama nemažai skirtingų papildomų reabilitacinių priemonių, ir viena iš jų – radijo dažnio bangų terapija, kuri vos prieš 5 metus buvo pradėta naudoti veterinarinėje medicinoje, o žmonėms ši priemonė taikoma jau daugiau nei 30 metų. 

 

Radijo bangos – tai laisvai erdvėje sklindančios elektromagnetinės bangos, kurios turi tam tikrą poveikį gyviems organizmo audiniams. Per ilgus tyrimo metus mokslininkai išsiaiškino, jog šios elektromagnetinės bangos sklindančios 448kHz dažniu turi didžiausią įtaką kūno ląstelėms ir audiniams. Būtent 448kHz bangų dažnis leidžia judinti jonus, esančius ląstelių membranose. 

 

Žvelgiant į ląstelę, joje galime rasti pagrindines išorines struktūras – ląstelės membraną, receptorius ir jonų kanalus – baltymus, kurie reguliuoja medžiagų patekimą ir išmetimą iš ląstelės vidaus. Kai 448kHz banga pasiekia šiuos jonų kanalus  – aktyvuojamas medžiagų srautas į/iš ląstelės. Tokiu būdu reguliuojamas ne tik ląstelės „mikroklimatas“, tačiau ir aplink ląstelę esančios struktūros.

Taip pat 448kHz bangos gali pasiekti ir terminį efektą – skatinti šilumos išsiskyrimą. O tokiu būdu užtikrinamas aktyvesnis kraujotakos tekėjimas gydomoje zonoje. Su kraujotaka daugiau deguonies, maistinių medžiagų, imuninių ląstelių patenka į patologinę/pažeistą vietą. Kitais žodžiais tariant – sukuriamas elektrinis ir terminis efektai: stimuliuojama ląstelės veikla ir skatinama kraujotaka metabolinių reakcijų optimizavimui, audinių regeneracijai. Su šia terapija galimi bio-stimuliacijos procesai: ląstelių aktyvesnė proliferacija.

 

Elektromagnetinė energija padeda ląstelėms atkurti savo normalų aktyvumą ir funkciją. Terminė energija atsiranda tuomet, kai aukšto dažnio bangos sukuria molekulių vibraciją, o ši energija virsta į šilumą. Moksliškai įrodyta, jog audinio sušildymas 1 laipsniu gali sumažinti uždegimą ir paskatinti metabolizmą, audinio sušildymas 2-3 laipsniais lemia skausmo sumažėjimą ir mažina raumenų spazmus. Audinio temperatūros pakėlimas daugiau nei 3-4 laipsniai lemia audinio elastingumo padidėjimą, kas itin naudinga chroniškiems jungiamojo auginio susirgimams. Taip pat terminis efektas naudingas raumens atpalaidavimui, uždegimo mažinimui, sąnarių nepakankamam judrumui mažinti.

Žirgų reabilitacijoje ši priemonė pradėta naudoti vos prieš 5 metus, tačiau rekomenduojamos indikacijos gydymui: skausmo kontrolė, raumenų spazmų mažinimas, žaizdų gydymas, sąnarinės ligos, bursitas, synovitas, sausgyslių trūkimas, edemos mažinimas, ląstelių regeneracija. 

 

Taip pat 2020 atlikto tyrimo su žirgais metu nustatyta, jog 448kHz bangos terapija 2 dienas iš eilės turėjo teigiamą efektą žirgo judėjimui dorsoventraline (fleksija/ekstensija), mediolateraline (į šonus) kryptimis, taip pat žirgo propulsijai ir žingsnio pločiui. 

 

Taip pat remiantis Campos M.J (2020) ir David Arguelles (2020) atliktais tyrimais pastebėtas gijimo trukmės ryškus sumažėjimas ir teigiamas efektas esant suspensorinių ir pirštų lenkiamųjų sausgyslių patologijoms – ūminėms ir chroninėms.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *