RADIJO DAŽNIO TERAPIJA – TYRIMAI

RADIJO DAŽNIO BANGŲ TERAPIJA - TYRIMAI

Kaip ir žmonių, taip ir žirgų reabilitacijoje vis dažniau naudojamos papildomos reabilitacinės priemonės – tam tikros aparatinės procedūros. Viena iš jų – radijo dažnio bangų terapija, kuri pulsuoja 448kHZ  dažniu ir turi įtakos organizmo audiniams. Kaip šios srovės/bangos veikia gyvuosius audinius fizikos mokslininkų jau buvo pradėtos nagrinėti netgi prieš 100 metų ir prieš 30 metų ši technologija pradėta naudoti žmonių medicinoje.

Žmonių medicinoje tyrimų galime rasti išties nemažai. Pavyzdžiui, Kumaran ir Watson (2015, 2016) atliktose literatūros analizėse stebimas ir aprašomas itin reikšmingas pokytis gijimo procesuose  ir jų laikotarpyje, taikant šią terapijos rūšį tiek ūmių, tiek chroniškų ligų atvejais:

 

  • Išnagrinėjus 30 mokslinių publikacijų nustatyta, jog esant ūmiems susirgimams, netgi 22/30 patvirtina iškeltą hipotezę, jog ši terapijos rūšis turi teigiamą poveikį skausmo ir uždegimo kontrolei (pooperacinis skausmas, po sausgyslių ir raiščių traumos, po lūžių, bendro skausmo (raumenų/kissing spine patologijų) kontrolei). Taip pat 7/30 tyrimuose minima, jog ši terapijos rūšis turi įtakos audinių spartesniam gijimui ir atsinaujinimui.

 

  • Išnagrinėjus 90 mokslinių publikacijų nustatyta, jog esant chroniškiems (lėtiniams) susirgimams ši terapijos rūšis yra naudinga sergant osteoartritu (mažina skausmą ir didina sąnario paslankumą), esant chroniškam skausmui organizme, turint chroniškas ir negyjančias žaizdas. Taip pat esant chroniškoms sąnarių patologijoms (kelio, peties), sausgyslių ir kitų minkštųjų audinių patologijoms.

 

Beltrame (2020) atliktame tyrime su sportininkais galime rasti išvadas, jog reikšmingai sumažėjo jaučiamas pacientų skausmas, pagerėjo struktūrų (raumenų, sąnarių) funkcija padidėjo pacientų ištvermė ir jėga bei reikšmingai pagerinta gyvenimo kokybė.

Atlikti tyrimai su žirgais

 

Populiarėjant šioms priemonėms ir veterinarinės medicinos srityje,  pradėti tyrimai, įrodantys šios terapijos efektą.

 

Arguelles et al (2020) atliktame tyrime buvo nagrinėjamas šios terapijos poveikis žirgams, jaučiantiems nugaros skausmą. Iš viso ištirta 18 žirgų, kurių 9 buvo taikoma terapija, kitiems 9 „taikoma terapija“ su išjungtu aparatu (placebo grupė). Taikytos 4 gydymo sesijos. Tyrimo rezultatuose aprašoma, jog žirgams, kuriems buvo taikoma terapija nustatytas aktyvesnis dorsoventralinis (aukštyn-žemyn) judesys, o tai – padidėjęs nugaros lankstumas. Taip pat jaučiamas skausmas nugaroje (prieš tai – diagnozavus patologijas kiekvienam tirtajam žirgui) sumažėjo statistiškai reikšmingai.  Skausmo slenksčiai matuoti spaudimo algometru.

 

Becero (2020) atliktame tyrime aprašoma radijo dažnio bangų terapijos įtaka žirgų judėjimui, tyrimui naudotas bėgimo takelis. Žirgams buvo taikytos 2 terapijos sesijos. Nustatyta, jog pagerėjo žirgų eisenos kokybė, išilgėjo žingsnis, nustatyta didesnė propulsija (staigesnis pajudėjimas iš vietos), padidėjusi raumenų jėga ir tolygesnis greičio palaikymas.

 

Campos (2018) atliktame tyrime nustatyta, jog radijo dažnio bangų terapija turi teigiamą įtaką granuliuojančių ir negyjančių žaizdų užsivėrimui ir gijimo greičiui, sausgyslių spartesniam gijimui ir edemos mažinimui.

 

Taip pat atliktuose tyrimuose galime rasti, jog radijo dažnio bangos turi įtakos kamieninių ląstelių proliferacijai, o tai iš dalies leidžia šią terapijos rūšį priskirti regeneracinei medicinai.

 

Džiaugiamės, jog pasaulyje daugėja mokslinių tyrimų ir priemonių, kuriomis galime padėti žirgams greičiau gyti ir pasiekti kiek įmanoma aukštesnių rezultatų.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *