PRIDĖTINIS GILIOSIOS PIRŠTŲ LENKIAMOSIOS SAUSGYSLĖS RAIŠTIS

PRIDĖTINIS GILIOSIOS PIRŠTŲ LENKIAMOSIOS SAUSGYSLĖS RAIŠTIS

Dažnai kalbama apie giliąją ir paviršinę pirštų lenkiamąsias sausgysles ir jų traumas/patologijas, tačiau kojose turime ir kitų mažesnių, bet lygiai taip pat svarbių struktūrų. 

 

Vienas iš jų – pridėtinis giliosios pirštų lenkiamosios sausgyslės raištis. Šis raištis jungiasi prie giliosios pirštų lenkiamosios sausgyslės maždaug pirmame trečdalyje III plaštakos kaulo srityje. 

 

Šio raiščio paskirtis – sustiprinti giliosios pirštų lenkiamosios sausgyslės darbą smūgio absorbcijos metu, taip pat apsaugoti sausgyslę nuo per didelio išsitempimo. 

 

Šio raiščio patologijos dažniausiai randamos priekinėse galūnėse dėl didelės visos galūnės rotacijos/stabilizacijos kojos atkėlimo-leidimo metu. Žirgai, kurie patiria traumą šiame raištyje gali rodyti įvairių laipsnių šlubavimą: nuo vos pastebimo iki stipraus šlubavimo lygio. Taip pat svarbu paminėti, jog jeigu šis raištis tik minimaliai patemptas, jame yra uždegimas – kai kurie žirgai gali nerodyti šlubavimo požymių. Svarbu atkreipti dėmesį į atsiradusį tynį žirgui nešlubuojant pirmame III plaštakos kaulo trečdalyje (vertinant nuo galvos iki kaponos).

Ši struktūra yra trumpa, plati ir prigludusi tarp giliosios pirštų lenkiamosios sausgyslės ir suspensorinio raiščio, todėl diagnostika ir gydymas yra šiek tiek sudėtingesni. Taip pat šios struktūros trauma gali paveikti ir paviršinę bei giliąją pirštų lenkiamąsias sausgysles. Deja, bet dažnai šios struktūros patologijos lieka nepastebėtos ar nepatikslintos vaizdine diagnostika, kas veda prie chroniško šlubavimo. 

 

Pastebėjus tynį kojoje svarbi veterinarijos gydytojo ar reabilitologo apžiūra: atskirų struktūrų palpacija ir ultragarsinis tyrimas. Priklausomai nuo pažeidimo dydžio (ar pažeistas tik pridėtinis giliosios pirštų lenkiamosios sausgyslės raištis ar kartu ir pirštų lenkiamoji sausgyslė/sausgyslės) reabilitacijai gali būti skiriami įvairūs metodai: PRP injekcijos, kamieninių ląstelių injekcijos, gydymas radijo dažnio bangų terapija, šoko bangos terapija.

Esant bet kokiai patologijai ar traumai kūne svarbu nepamiršti ir viso organizmo būklės – atlikinėti kūną stiprinančius pratimus, taikyti manualinę terapiją kitų struktūrų palaikymui, tačiau tai svarbu pasitarti su gydytoju – reabilitologu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *